Prejsť na obsah

1. jún 2019 - Sobota

  • Mestská časť Ťahanovce obec

Miesto: záhrada farského a miestneho úradu

 

10.00 hod.

  • Mestská časť KVP

Miesto: Ihrisko Žihadielko, pri ZŠ Starozagorská

 

11.00 hod       

  • Otvorenie náučného chodníka Lužný les

Miesto: ZOO Košice Kavečany

Na sviatok detí 1. júna otvorí Zoologická záhrada náučný chodník Lužný les. Nadzemný chodník je dlhý 180 metrov a je doplnený lanovými prekážkami pre deti. Vstupný portál sa nachádza  v bezprostrednej blízkosti chovného zariadenia pre gibony  v centrálnej časti ZOO a ústí na terase klubovne Himaláje, ktorú ZOO využíva na vzdelávanie. Návštevníci sa na náučnom chodníku Lužný les  stretnú  so šiestimi nadrozmernými 3 D modelmi plazov. Vo priestrannom altánku nájdu základné informácie o biotope a zvieratách lužného lesa  vďaka  interaktívnym tabuliam.  Súčasťou chodníka sú aj vyhliadkové terasy s pohľadom na výbehy tahrov himájskych,  kamzíky, plameniaky a jazierko s vodným vtáctvom.

 

14.00 hod.

  • Mestská časť Staré Mesto v spolupráci s Múzeom V. Löfflera

Miesto: Alžbetina 20

Tak toto si nesmiete nechať ujsť! Srdečne pozývame všetky deťúrence. Bude sa tancovať, spievať, tvoriť, blázniť a papať torta. Svoj talent predvedú aj výnimočné deti.
MAJSTRI EURÓPY V HIP-HOPE Z D.S.STUDIO VÁS NAUČIA TANCOVAŤ!
9-ROČNÝ ANDRÁS I. BÁNHEGYI, KTORÝ UŽ VYSTAVOVAL OBRAZY V PRAHE I BUDAPEŠTI A PRIPRAVUJE SA NA VEĽKÚ VÝSTAVU V MAĎARSKU, PREDVEDIE NAŽIVO SVOJ TALENT A PREDSTAVÍ NAJNOVŠIE OBRAZY! ZASPIEVAJÚ VÁM DETI SO ZLATOM V HRDLE- R.REPOVSKÁ A M.KLOBOŠIČOVÁ, KTORÉ HVIEZDILI NA SÚŤAŽI SPEV BEZ HRANÍC!
Ďalej Vás čaká:
Maľovanie gigantickej balónovej mrkvy na nádvorí
Z rozprávky do rozprávky - súťaž v kreslení
Maľovanie králikov na tvár
Tričkománia – maľba na tričká
Selfie v múzeu – súťaž o najoriginálnejšie selfie
Vytvor si svojho smajlíka
Smajlíkova torta a občerstvenie
Vstup je voľný! :-)

 

  • Mestská časť Nad jazerom

Miesto: rekreačná lokalita jazera

Hovorí sa, že najkrajšie spomienky máme na detstvo. Doprajte aj vy svojim deťom, aby mali na čo raz spomínať . Príďte s nimi na nezabudnuteľnú oslavu detstva v sobotu 1. júna od 14.00 hodiny do rekreačnej lokality Jazero.
Tvorivé dielne, hry, atrakcie, maľovanie na tvár, penová a bublinová show, poníky, zaujímavé aktivity na triedenie odpadov  a sladké odmeny za súťaže. Oslávte Medzinárodný deň detí v  Mestskej časti Nad Jazerom.

 

15.00 hod.

  • Mestská časť Juh

Miesto: športovo-zábavný areál Alejová ul.

 

  • Mestská časť Krásna

Miesto: školské ihrisko – vchod z Ukrajinskej ul.

 

  • Mestská časť Kavečany

Miesto: futbalové ihrisko