Prejsť na obsah

2. máj 2019 - Štvrtok

Primátorská kvapka krvi

Dobrovoľnícke predpoludnie v priestoroch Magistrátu mesta Košice, ktoré sa dočasne premení na pojazdnú transfúznu stanicu.
7.30 - 11.30 h; Magistrát mesta Košice, Trieda SNP 48/A
Spoluorganizátor: Národná transfúzna služba SR
 
 

Nakresli ERB pre svoje mesto

Mesto Košice tento rok oslavuje 650 výročie udelenia vlastného erbu v roku 1369, ako vôbec prvé mesto v Európe. Tohtoročné oslavy Dňa mesta Košice budú preto patriť aj súťažnej výstave detských výtvarných prác na tému mestský erb. Slávnostná vernisáž za účasti primátora mesta Jaroslava Polačeka.
12.30 h, Magistrát mesta Košice, Trieda SNP 48/A
 
 

VSE City Run

Celodenné športovo - charitatívne podujatie pre všetkých. Nonstop beh na páse, bohatý sprievodný program a účasť viacerých známych tvárí, ktoré podporujú skvelú myšlienku “vyhráva jeden, pomáha každý”. Symbolická prechádzka na podporu behu sa začína o 16.30 h a štart samotného 4 km behu je o 17.00 hodine. Viac informácií nájdete na www.cityrun.sk.
10.00 h; Hlavná ulica, Dolná brána
Organizátor: Progress Promotion Košice
 
 

Koncert vo fontáne V.

Obľúbený, čarovný, romantický koncert priamo v spievajúcej fontáne vo veľkom parku na Hlavnej ulici, ktorý v tomto roku oslávi malé jubileum. So známymi i menej známymi skladbamiv netradičných úpravách sa na Vás tešia Jungle Label.
19.30; Park so spievajúcou fontánou, Hlavná ulica 
 

SPRIEVODNÉ PODUJATIA:


 

Literárne Košice Jána Štiavnického (XXIV. ročník)

Slávnostné vyhlásenie výsledkov 24. ročníka literárnej súťaže mladých talentov.
10.00 h; Litpark, Kulturpark, Kukučínova 2, Košice
Organizátori: Knižnica pre mládež mesta Košice, Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie FF UPJŠ v Košiciach a Inštitút slovakistických, mediálnych a knižničných štúdií FF Prešovskej univerzity.
 
 

Kolorit slovenského ornamentu

Vyhodnotenie 9. ročníka súťaže v kreslení a maľovaní ornamentov spojené s vyhlásením výsledkov a vernisážou ocenených prác.
15.00 h; Súkromné etnografické múzeum Humno, Cottbuská 36, Košice
Organizátori: Súkromné etnografické múzeum Humno, Štátna vedecká knižnica Košice, Záujmový odbor regionalistiky Matice Slovenskej
 
 

Košická Hudobná Jar

64. ročník prestížneho medzinárodného hudobného festivalu. Viac na www.sfk.sk
19.00 h; Štátna filharmónia Košice, Dom umenia