Prejsť na obsah

30. apríl 2019 - Utorok

Trh tradičných remesiel

Otvorenie trhu prezentujúceho tradičné slovenské remeslá a ich výrobky.
09.00 h; Hlavná ulica, Dolná brána
 
 

Stavanie mája

Jedinečný folklórny sprievod mestom od Dolnej brány k Immaculate a späť spojený s tradičným stavaním mája. V tomto, na Slovensku už výnimočnom projekte, účinkujú folklórne súbory Borievka, Čarnica, Hornád, Jahodná, Košičan a Pristaše, folklórne skupiny Kadlubek z Valalík, Košicki špivaci, Krasňanka z Krásnej pri Hornáde, Šačanka zo Šace, Škvarkare z Košickej Novej Vsi a Vinica z Myslavy, spolu s detskými folklórnymi súbormi a ľudovou hudbou.
16.45 h; Hlavná ulica - Immaculata - Urbanova veža - Dolná brána
 
 

Ej máje, máje

Veľký folklórny program známych detských súborov Čarnička, Hanička I., Hanička II., Jahôdka, Viganček, Železiarik, mládežnícky folklórny súbor Želiezko a ľudová hudba Želiezko.
17.00 h; Hlavná ulica, Dolná brána
 
 

Folklórny Pozdrav Dobrovoľníkov

Hudobný program folklórnych súborov a skupín z príležitosti titulu mesta Košice - Európske hlavné mesto dobrovoľníctva 2019. Poďakovanie skvelým účinkujúcim za viacero ich vystúpení pripravených nezištne, s láskou a porozumením. Účinkujú: Mužská spevácka skupina Košicki špivaci, DFS Krasňanka, Ženská spevácka skupina Šačanka a DFS Vinica z Myslavy.
18.15 h; Hlavná ulica, Dolná brána
 
 

Zamilovali sme si slovenský folklór

Program dospelých folklórnych súborov a skupín z veľkého folklórneho sprievodu programu Stavanie mája.
19.15 h; Hlavná ulica, Dolná brána
 
 

Kec som ja bul u Košici

Košický ľudový večer - hudobno-spevácky program folklórneho súboru Borievka.
20.00 h; Hlavná ulica, Dolná brána
 

 SPRIEVODNÉ PODUJATIA:

Mini futbalový turnaj

XII. ročník futbalového turnaja žiakov základných škôl 7. a 8. ročníkov o putovný  pohár starostu Mestskej časti Košice - Juh.
8.00 h; T-systems športovo zábavný areál, Alejová 2
Organizátor: MČ Košice - Juh
 
 

Chinaski 2019

Jedna z najúspešnejších českých kapiel prichádza do Košíc predstaviť svoj desiaty štúdiový album a Vy môžete byť pri tom.
19.00 h; Kulturpark, budova Alfa
 
 

Natura Vinum

Košice sa opäť zahalia do vína prostredníctvom festivalu Natura Vinum 2019, ktorý prichádza už v apríli. Festival krásnych vín vo svojom piatom ročníku návštevníkom umožní stretnúť výnimočné remeselné vinárstva zo Slovenska i zo zahraničia v jedinečných priestoroch Starej synagógy.
16:00 h; Stará synagóga, Zvonárska ulica 6